Jedlú sódu nájdeme v každej domácnosti. Má širokospektrálne účinky a nevyužíva sa len pri varení a pečení. Môže byť užitočná aj pri starostlivosti o pleť. Povieme si, ako presne sa dá z nej vyťažiť maximum. Je silne zásaditá, takže pomáha zmierňovať a vyrovnávať pH pokožky. Používa sa predovšetkým pri mastnej pleti, lebo dobre absorbuje olej. Hlavne pri vzniku čiernych bodiek a akné dokáže mastnej pleti pomôcť. Tiež dobre exfoliuje pokožku a čistí. To sú jej hlavné benefity pre pleť. Jemné častice sódy dokážu zbaviť pleť odumretých buniek. Tak sa pleť obnovuje a prirodzeným spôsobom peelinguje.
Bude tak žiarivejšia a hladšia na dotyk. So všetkým však opatrne. Prílišné množstvo na pokožke by ju mohlo zbytočne vysušovať a viesť k jej pnutiu a presušeniu. Neodporúča sa ju používať príliš často. Ako sa vraví, všetkého príliš veľa škodí. Pomáha aj pri liečbe akné. Ak vás trápi červené a zapálené akné, tak sóda bikarbóna na pleť dokáže pomôcť. Veľa ľudí ju využíva ako SOS liek na akné a domáci recept. Dokáže eliminovať baktérie, ktoré sú za zápal zodpovedné. Má teda aj protizápalové účinky. Pri suchej a citlivej pleti ale pozor. Je síce dobrým pomocníkom, ale všetko s mierou.
Netreba to preháňať. Na mastnú pleť a akné je veľmi dobrá a účinná. Zjemní a zregeneruje pokožku a to doslova za pár drobných. Aj pocity svrbenia vie vyriešiť práve sóda. Mnohí ju používajú aj pri popáleninách od slnka a podobne. Je teda na vás, či sa rozhodnete používať ju a na čo ju použijete. Vždy si prv otestujte alergickú reakciu. Na malú plochu pokožky naneste sódu a odsledujte si, či vám pomáha alebo nie. Potom ju môžete naniesť na celú plochu a dať si kúru. Nezabúdajte, že sóda má široké využitie a okrem pleti je dobrá aj na vlasy a lupiny. Pomáha aj pri seboree a ochoreniach kože a zápaloch kože.